Vilniuje vyks trečioji tarptautinė Lietuvos finansų rinkų konferencija

Finansų ministerija kartu su Lietuvos finansų rinkų institutu gegužės 14 d. Vilniuje organizuoja trečiąją Tarptautinę finansų rinkų konferenciją, kurioje bus pristatomos ir aptariamos šiuo metu pasaulio finansų rinkose aktualios temos.

„ES ekonomikai susiduriant su iššūkiais, ieškoma įvairių iniciatyvų kaip galima būtų paskatinti jos augimą bei naujų darbo vietų kūrimą. Šioje situacijoje iškyla gerai funkcionuojančių kapitalo rinkų – vieno iš ekonomikos finansavimo šaltinių, svarba. Todėl tiek ES, tiek nacionaliniu lygiu pradėta aktyviai diskutuoti apie bendros ES kapitalo rinkų sąjungos kūrimą. Šis uždavinys neabejotinai išliks vienas iš svarbiausių artimiausių metų darbų“, – teigė finansų viceministras Algimantas Rimkūnas.

Konferencijoje bus aptariamos Europos Sąjungos ir globalių finansų rinkų plėtros tendencijos,  apsikeista nuomonėmis apie įmonių (tarp jų – ir valstybės valdomų įmonių) dalyvavimo kapitalo rinkose galimybes bei apie įvairius inovatyvius mažų ir vidutinių įmonių finansavimo metodus. Taip pat bus pristatyta  Europos Komisijos Žalioji knyga dėl kapitalo rinkų sąjungos kūrimo, kurioje apžvelgiamos priemonės, kaip galima būtų stiprinti ir plėsti Europos Sąjungos kapitalo rinkas, siekiant sudaryti geresnes sąlygas visoms įmonėms (ypač mažoms ir vidutinėms įmonėms) gauti finansavimą  bei užtikrinti daugiau ir įvairesnių finansavimo šaltinių, sumažinant priklausomybę nuo bankų finansavimo.

Šiais metais renginyje pranešimus skaitys tarptautiniu mastu pripažinti akademikai, Europos Sąjungos politikos formuotojai, verslo ir valdžios institucijų atstovai iš Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Šveicarijos, Austrijos, Rumunijos, Švedijos, Danijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

LFMI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *