Moterys investuoja geriau

Įrodyta, kad moterys investuoja efektyviau, nei pačios apie tai mano. Terrance‘as Odeanas, Berkeley‘s Haas verslo mokyklos profesorius, savo mokslo karjerą skyręs investuotojų elgsenai nagrinėti, tikina, kad moterų investavimo efektyvumą lemia nuosaikesnis ir atsakingesnis požiūris. 

Jis 7 metus stebėjo 35.000 JAV namų ūkių investicijas pagal lytį ir pateikė išvadą, kad, nors vyrų investicinis aktyvumas didesnis (prekiavo net 45% aktyviau nei moterys), jų investicijų grąža yra mažesnė negu moterų.

Pagrindinė tokio skirtumo priežastis – per didelis vyriškos lyties pasitikėjimas savo jėgomis. Straipsnyje „Berniukai taip ir liks berniukai: lytis, perdėtas pasitikėjimas ir investicijos į akcijas“ („Boys will be Boys: gender, overconfidence, and common stock investment“) profesorius teigia, kad pernelyg didelis pasitikėjimas savo jėgomis, išreikštas savo pajėgumo, žinių, ateities perspektyvų pervertinimu, lemia neracionalius, rizikingus sprendimus ir mažesnę ilgo laikotarpio grąžą. Intensyvi prekyba lėmė 1 procentiniu punktu mažesnį vyrų investicijų pelningumą nei moterų.

LFMI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *