Lietuvos kapitalo rinkos plėtra kotiruojant valstybės įmones: vištos ir kiaušinio dilema

Efektyviai funkcionuojanti vietinė kapitalo rinka turėtų būti neginčijama siekiamybe bet kuriai valstybei, tačiau Lietuvos valdžia akcijų kotiravimą biržoje gretina su privatizavimo baubu ir tai mato kaip grėsmę. Vis dėlto praktika rodo, kad valstybės įmonių atėjimas į biržą duoda naudos tiek įmonei, tiek Vyriausybei, tiek kiekvienam smulkiajam investuotojui, nes pagyvina prekybą ir kilsteli likvidumą rinkoje.

Visuotinai pripažįstama, kad geriau funkcionuojančios kapitalo rinkos duotų daugiau naudos tiek investuotojams, tikintiems Lietuvos augimu ir norintiems investuoti į šalies potencialą, tiek bendrovėms, piliečiams ar Vyriausybei.

Tačiau rinkų plėtra kartais atrodo kaip vištos ir kiaušinio problema – investuotojai nenori investuoti, nes pasigenda patrauklių investicinių priemonių, o potencialus investicinių priemonių išleidimas susiduria su investuotojų stygiumi.

Šios dilemos sprendimą ir plėtros impulsą galėtų pasiūlyti Vyriausybė, drąsiau kotiruodama dalį valstybės valdomų įmonių akcijų vietinėje biržoje.

LFMI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *