Antroji Tarptautinė Finansų Rinkų konferencija

2014 gegužės 14 dieną ISM Vadybos ir Ekonomikos Universitete įvyko Lietuvos Finansų Rinkų Instituto organizuota Antroji Tarptautinė Finansų Rinkų konferencija. Konferencijos tikslas – apžvelgti Europos ir Lietuvos kapitalo rinkų vystymosi tendencijas ir perspektyvas. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad kapitalo rinkos yra svarbūs ekonomikos augimo veiksniai, skatinantys inovacijas ir nepriklausomų institucinių investuotojų pritraukimą. Mikroekonominiu požiūriu teigiamas rinkų poveikis susijęs su dviem pagrindiniais aspektais – kapitalo prieinamumu ilgalaikių projektų vystymui ir įmonių valdymo tobulinimo paskatomis

Antrojoje tarptautinėje Finansų  rinkų konferencijoje, kurioje susirinko daugiau nei 150 dalyvių kartu su pasaulinio lygio pranešėjais: Peter Kohli (JAV), Con Keating, Chistopher Sier (JK), Chris Golden (Šveicarija), Lars Ohnemus, Henrik Mordhorst (Danija), Bjorn Uhlin (Švedijos), Europos investicinio fondo atstovais, ir kompetentingais Lietuvos pranešėjais buvo aptartos kapitalo judėjimo Europoje tendencijos ir diskutuota, kaip didinant rinkų aktyvumą galima kompensuoti po finansų krizės mažėjančias bankų skolinimo apimtis bei įsisavinti pasikeitusią ir į finansų instrumentų naudojimą orientuotą Europos sąjungos fondų paramą.

Konferencija buvo suskirstyta į tris dalis(konferencijos programą rasite čia):

Rytinė plenarinė sesija buvo skirta Europos finansų rinkų vystymuisi ir Europos ekonomikos ilgalaikio finansavimo instrumentams aptarti, taip pat atskleistas investicinis Baltijos regiono patrauklumas iš JAV perspektyvos.

Pirmosios popietinės sesijos metu nagrinėti finansavimo paklausos pusės aspektai: kokios pagrindinės prielaidos ir sąlygos bei kliūtys ir problemos įmonėms pritraukiant fondų finansavimą?

Antrosios popietinės sesijos metu nagrinėti finansavimo pasiūlos pusės aspektai: kaip finansavimo šaltiniai turėtų būti keičiami iš bankų paskolų finansavimo į fondų finansavimą, kokie  investuotojų lūkesčiai?

LFMI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *